Westinghouse, který nyní staví 8 bloků jaderné elektrárny s reaktorem AP1000 zvolil modulární koncepci výstavby, to znamená, že některé díly jsou smontovány k sobě již ve výrobním závodu a na staveniště dorazí jako jeden modul. Inženýři ve Westinghouse se domnívají, že takto sníží dobu výstavby jaderné elektrárny, stejně jako sníží počet problémů, které mohou vznikat při výstavbě na staveništi.

sanmen
Možná vizualizace elektrárenského komplexu v lokalitě Sanmen (Zdroj: http://dynatom.org/)

Elektrárna s AP1000 má elektrický výkon kolem 1000 MW, elektrárna se bude řadit mezi reaktory III+ generace a bude nabízet spoustu bezpečnostních zařízení, které na stávajících jaderných elektrárnách obvykle nejsou. Generace III+ si slibuje snížit možnosti havárie s únikem radioaktivních látek a snížení pravděpodobnosti roztavení aktivní zóny.

Velmi je zde posílena inherentní bezpečnost spolu s pasivními bezpečnostními prvky, které pracují i při nemožnosti dodat elektrickou energii. K těmto systémům patří In vessel retention, systém, který udrží roztavenou ektivní zónu uvnitř nádoby reaktoru, pomocí chlazení reaktorové nádoby z druhé strany. Dalším prvkem, který výrazně snižuje riziko při nehodě je pasivní bezpečnostní chlazení kontejnmentu a chlazení železného kontejnmentu pomocí přirozené cirkulace vzduchu. Nad kontejnmentem je velký bazén pro chladicí vodu, který má dokázat chladit kontejnment v případě nehody až po dobu 72 odin bez zásahu operátora.

V následující galerii si můžete prohlédnout výstavbu AP1000 v lokalitě Sanmen.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“14″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“200″ thumbnail_height=“150″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“20″ number_of_columns=“3″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“1″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..