Společnost Bruce Power podepsala rámcovou dohodu se společností SNC-Lavalin na přípravné práce v hodnotě 300 milionů dolarů v rámci projektu rekonstrukce jaderné elektrárny Bruce.

preston_swafford_and_mike_rencheck_october_2016_snc-lavalin_460x204
Podpis rámcové dohody (zdroj: World Nuclear News)

Společnost SNC Lavalin uvedla, že byla jmenována do pozice důležitého dodavatele pro inženýrskou poptávku jaderné elektrárny Bruce. Společnost tak bude provádět různé opravy a bude se účastnit programu modernizace šesti jaderných bloků s reaktory Candu. Firma SNC-Lavalin bude zodpovědná za dodávky nástrojů potřebných pro odstranění tlakového potrubí a potrubí calandrie a pro instalaci nových komponent. Dále se bude firma starat o nasazení a údržbu řady nástrojů na inspekci reaktorů.

Rámcová dohoda byla podepsána dne 6. října Prestonem Swaffordem ze společnosti SNC-Lavalin a Mikem Rencheckem z jaderné elektrárny Bruce. Swafford uvedl: „Věříme, že naše role v projektu v případě, že bude uskutečněna v plném rozsahu, vytvoří až 150 nových pracovních míst přímo ve společnosti SNC-Lavalin a dalších 900 pracovních míst přímo nebo nepřímo po celé provincii Ontário.“

V prosinci roku 2015 se společnost Bruce Power dohodla s místním provozovatelem sítě Independent Electricity System Operator na zajištění energetické kapacity ve výši 6 300 MWe v lokalitě JE Bruce, což si vyžádá rekonstrukci všech šesti jaderných bloků s reaktory Candu, které se v elektrárně nacházejí. Díky rekonstrukci budou moci být reaktory provozovány dalších 30-35 let.

V roce 2014 společnost Bruce Power odhadla, že rekonstrukce reaktorů vyjde na 6 miliard dolarů, přičemž dalších 3,75 miliardy dolarů bude potřeba mezi lety 2016-2053 investovat do ostatních aktivit na prodloužení provozu elektrárny. Mezi lety 2016 a 2020 bude v rámci tohoto programu v elektrárně investováno 1,8 miliardy dolarů.

Návrh a výrobu 32 nových parogenerátorů potřebných pro rekonstrukci bloků provede společnost BWXT. Hodnota tohoto kontraktu dosahuje 300-375 milionů dolarů. Prvních osm parogenerátorů bude na lokalitu dodáno v roce 2020, tedy v době, kdy začnou práce na rekonstrukci šestého bloku.

Podle provinčního ministra energetiky Glenna Thibeaulta vytvoří projekt rekonstrukce jaderné elektrárny Bruce až 23 000 nových pracovních míst napříč celou provincií. Navíc projekt každoročně vygeneruje 4,75 miliardy dolarů v ekonomických benefitech.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..