Na šestém bloku čínské jaderné elektrárny Fu-čching (pinyin: Fuqing) začalo odlévání betonu základové desky strojovny. Jedná se o druhý blok typu Hualong One, který se v elektrárně – nacházející se v provincii Fu-ťien (pinyin: Fujian) – staví. Oba bloky Hualong One v JE Fu-čching by měly být dokončeny do roku 2020.

Fuqing 6 conventional island first concrete - 460 (CNNC)
Lití prvního betonu pro strojovnu šestého bloku JE Fu-čching (zdroj: World Nuclear News)

Společnost China National Nuclear Corporation (CNNC) dne 25. srpna oznámila, že první beton pro strojovnu šestého bloku elektrárny byl odlit dne 24. srpna, tedy sedm dní napřed oproti původním plánům.

Během následujících 48 hodin bylo odlito celkem 4 860 metrů krychlových betonu, uvedla společnost CNNC.

V listopadu roku 2014 čínská společnost CNNC oznámila, že v pátém a šestém bloku jaderné elektrárny Fu-čching budou nasazeny reaktory Hualong One čínského designu. Jedná se o první nasazení této reaktorové technologie. Původně firma plánovala v elektrárně postavit další bloky typu ACP1000, avšak plány byly změněny po reorganizaci čínského jaderného sektoru. Konečné povolení pro výstavbu pátého a šestého bloku JE Fu-čchincg udělila čínská státní rada v polovině dubna roku 2015.

Odlití prvního betonu základových desek reaktorových budov pátého a šestého bloku elektrárny – což je považováno za oficiální začátek výstavby – proběhlo v květnu, respektive v prosinci roku 2015.

Výstavba také pokračuje na jaderném ostrově šestého bloku, v květnu letošního roku zde bylo instalováno první ocelové obložení pro kontejnmentovou budovu.

Bloky číslo pět a šest jaderné elektrárny Fu-čching mají být do provozu uvedeny v letech 2019 a 2020.

Další dva bloky typu Hualong One se staví také v JE Fang-čcheng-kang  (pinyin: Fangchenggang) patřící společnosti China General Nuclear (CGN) v čínské provincii Kuang-si (pinyin: Guangxi).

V březnu letošního roku pak byla oficiálně založena společnost Hualong International Nuclear Power Technology, která je společným podnikem firem CGN  a CNNC, s cílem propagovat reaktorový design Hualong One na zahraničních trzích.

Přestože se stále uvádí, že v pákistánské jaderné elektrárně Karachi Coastal Power station budou vybudovány bloky ACP1000, je pravděpodobné, že se tato lokalita stane první zahraniční elektrárnou, kde budou reaktory Hualong One nasazeny.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..