Detailní pozemní průzkumné práce na pobřeží v lokalitě Wylfa jsou v plném proudu. Jejich účelem je zisk lepších informací ohledně geologických podmínek pobřeží v lokalitě navrhované pro jadernou elektrárnu Wylfa Newydd na britském ostrově Anglesey. Výstavba elektrárny – obsahující dva pokročilé varné reaktory – by měla začít kolem roku 2019.

Wylfa off-shore platforms - 460 (Horizon)
Průzkum mořského dna v lokalitě JE Wylfa (zdroj: World Nuclar News)

Společnost Horizon Nuclear Power uvedla, že spolupracuje s podmořskými specialisty ze společnosti Fugro Geoservices a podporuje ji také geotechnický tým z poradenské společnosti Atkins, aby získala vzorky půdy z mořského dna a pobřeží v průběhu několika příštích měsíců.

Společnost dále sdělila, že dva čluny, které jsou plovoucími vrtnými plošinami, budou umístěny v mořské oblasti Porth-y-Pistyll nedaleko pobřeží, jež sousedí se stávající JE Wylfa Magnox. Právě v této oblasti plánuje společnost Horizon postavit konstrukci přítoku chladicí vody pro novou elektrárnu, stejně jako mola a vlnolam.

„Tyto práce jsou dalším klíčovým technickým krokem ve vývoji projektu JE Wylfa Newydd a umožní společnosti Horizon snížit objem silniční nákladní dopravy tím, že přinese mnoho sypkých materiálů a velkých komponent potřebných v průběhu výstavby prostřednictvím lodní dopravy,“ sdělila firma.

Dále společnost uvedla, že bude v této oblasti provedeno 33 vrtů a čluny se budou pohybovat v lokalitě mezi jednotlivými vrty „podle potřeby“. Tým bude mimo jiné odebírat vzorky na pobřeží v oblasti Porth-y-Pistyll, poznamenala společnost.

Firma Horizon prohlásila, že tato práce je podobná půdním průzkumům na pobřeží, které již dokončila. V březnu roku 2014 společnost započala podrobné průzkumy v lokalitě Wylfa. Tento program, který probíhal až do konce roku 2014, vyžadoval vyvrtání přibližně 400 vrtů a zkušebních jam po celé oblasti.

Společnost Horizon očekává, že bude mít pohromadě všechny potřebné licence a oprávnění pro projekt JE Wylfa Newydd do roku 2018. Společnost uvedla, že předběžné přípravné práce v oblasti začnou kolem roku 2015, což povede k hlavním přípravným pracím v roce 2018, přičemž samotná výstavba elektrárny má začít kolem roku 2019. Počátek komerčního provozu elektrárny závisí na načasování konečného investičního rozhodnutí a podrobném stavebním harmonogramu, nicméně se očekává, že elektrárna bude dokončena v první polovině příštího desetiletí.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..