Indická vláda pracuje se společností Westinghouse na rozvoji projektu jaderné elektrárny v lokalitě Kovvada, informoval indický ministr pro jadernou energii Jitendra Singh indický parlament.

jitendra_647_061115085815
Ministr pro jadernou energii Jitendra Singh (zdroj: alchetron.com)

Nedávno byly v lokalitě Kovvada dokončeny studie dopadů výstavby jaderné elektrárny na životní prostředí, avšak podmínky, na základě kterých byla studie vypracována, již vypršely, podotknul Singh. K vládě budou proto muset být předloženy dokumenty o prodloužení platnosti dříve schválených podmínek.

Ministr Singh poté potvrdil, že v plném proudu jsou práce na akvizici pozemků, provádění studií sociálních dopadů elektrárny, i na různých průzkumech lokality. Odborníci v současné době pracují také na získání všech potřebných licencí pro zahájení projektu.

V jaderné elektrárně Kovvada ve státě Andra Pradesh byla původně plánována výstavba šesti bloků s varnými reaktory ESBWR od společnosti GE Hitachi. Dříve v tomto roce byl však plán pozměněn a v lokalitě Kovvada se tak nakonec mají stavět reaktory AP1000 od společnosti Westinghouse. Důvodem této změny bylo oznámení indického ministerstva pro jadernou energii, ve kterém uvedlo, že nepodpoří výstavbu žádné reaktorové technologie, které nemá ve světě postaven referenční blok. Dosud nebyly postaveny žádné bloky typu ESBWR, avšak reaktory AP1000 se již staví v USA a Číně, přičemž první blok v čínské JE San-men (pinyin: Sanmen) má být do provozu uveden později v tomto roce.

Ministr Singh nicméně uvedl, že i přesto probíhají mezi společnostmi Nuclear Power Corporation of India Limited a GE Hitachi Nuclear Energy diskuze o možnostech nasazení a technických aspektech reaktorové technologie firmy GE Hitachi v Indii.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..