Projekt výstavby jaderné elektrárny Vogtle, kterou vlastní společnost Georgia Power, dosáhl nového stavebního milníku s umístěním modulu CA05 do kontejnmentu reaktorové budovy na čtvrtém bloku.

Vogtle 4 CA05 module - 460
Umisťování modulu CA05 (zdroj: World Nuclear News)

Modul, jenž je více než deset metrů vysoký a váží téměř 82 tun, je vyroben z osmi ocelových desek, které jsou svařeny dohromady a následně budou vyplněny betonem, aby poskytly strukturální podporu kontejnmentu.

Další nedávno dokončené milníky v projektu výstavby dvou tlakovodních reaktorů typu AP1000 společnosti Westinghouse poblíž města Waynesboro ve státě Georgia zahrnují mimo jiné i umístění modulu KBO4 v pomocné budově čtvrtého bloku. Modul KBO4 bude zpracovávat a vypouštět odpadní plyny. Jedná se o první mechanický modul, který byl instalován na jaderném ostrově čtvrtého bloku.

Ve třetím bloku JE Vogtle pracovníci dokončili odlití 176 metrů krychlových betonu k přípravě jaderného ostrova na následující sérii instalace štítu kontejnmentové budovy.

Očekává se, že třetí blok jaderné elektrárny Vogtle vstoupí do provozu do poloviny roku 2019 a čtvrtý blok ho bude následovat do poloviny následujícího roku. Podnik Georgia Power je dceřinou firmou společnosti Southern Company.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..