Španělský jaderný regulátor schválil prodloužení provozní licence o dalších deset let pro závod na výrobu jaderného paliva Juzbado patřící společnosti Enusa, jenž se nachází ve španělském městě Salamanca.

Juzbado fuel plant - 460 (Enusa)
Závod Juzbado (zdroj: World Nuclear News)

Na plenárním zasedání, které se uskutečnilo dne 1. června, rada Nuclear Safety Council (Consejo de Seguridad Nuclear – CSN) vydala kladné rozhodnutí týkající se prodloužení provozní a výrobní licence tohoto zařízení. Jeho stávající licence vyprší příští měsíc.

Společnost Enusa požádala Ministerstvo průmyslu, energetiky a cestovního ruchu (Ministry of Industry, Energy and Tourism) o desetileté prodloužení licence pro její závod. Ministerstvo postoupilo žádost radě CSN v červenci roku 2015.

Podle společnosti Enusa při přezkumu jejich žádosti komise CSN posuzovala různé aspekty spojené s periodickým hodnocením bezpečnosti závodu a dodržováním předpisů týkajících se zařízení s řadou podmínek a plněním požadavků stanovených od té doby, kdy bylo uděleno poslední povolení.

Kromě provozní licence rada CSN také schválila prodloužení doby platnosti u povolení, které se týká fyzické ochrany závodu Juzbado, a revizi jeho plánu fyzické ochrany.

Závod Juzbado, který je v provozu od roku 1985, vyrábí palivové články pro varné a tlakovodní reaktory. Palivo vyrábí nejen pro místní reaktory ale i pro další zákazníky v Evropě.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..