Společnost China General Nuclear (CGN) oznámila, že podepsala dohodu s kanadskou společností Cameco, jež se zabývá těžbou uranu, pro budoucí rozšíření a prohloubení jejich spolupráce ve společném vývoji zdrojů uranu.

Cameco-CGN - May 2016 - 460 - (CGN)
Podpis dohody (zdroj: World Nuclear News)

Dohodu podepsali dne 9. května předseda společnosti CGN – He Yu, a prezident a zároveň výkonný ředitel společnosti Cameco – Tim Gitzel, oznámila 12. května čínská společnost. Podle dohody budou obě společnosti spolupracovat na ekologických průzkumných projektech oblastí, kde se nachází uran, sdělila společnost CGN.

Mluvčí společnosti Cameco portálu World Nuclear News sdělil: „Tato dohoda navazuje na předchozí strategické dohody o spolupráci a dále posiluje naše vztahy s jednou z největších čínských energetických společností. Budeme se zabývat případnou spoluprací a možnostmi partnerství v oblasti průzkumů ložisek uranu, rozvoji i těžbě a dalších potenciálních projektů v oblasti jaderného palivového cyklu.“ Dále dodal: „Mezi našimi společnostmi již existuje silný základ spolupráce. Velmi vítáme hlubší partnerství s podnikem CGN.“

Jednalo se o jednu z jedenácti dohod podepsaných mezi společnostmi z kanadské provincie Britská Kolumbie (British Columbia) a z čínské provincie Kuang-tung (pinyin: Guangdong) během čínsko-kanadské konference o hospodářské a obchodní spolupráci ve Vancouveru. Tuto konferenci zorganizovala vláda provincie Kuang-tung a vláda Britské Kolumbie. Konference se zúčastnila delegace vysoce postavených vládních úředníků z provincie Kuang-tung, vedená stranickým tajemníkem výboru Guangdong provincial committee – Hu Chunhuaem. Mezi hosty konference nechyběla ani premiérka Britské Kolumbie Christy Clark.

Společnosti podepsaly dlouhodobou dodavatelskou dohodu v listopadu 2010, podle které dodá podnik Cameco do roku 2025 společnosti CGN 13 150 tun oxidu uranu. Hodnota tohoto kontraktu nebyla zveřejněna.

Dále společnosti podepsaly v červnu 2010 rámcovou dohodu, kterou se zavázaly k vyjednání dlouhodobé smlouvy o nákupu uranu a případném společném rozvoji zdrojů uranu.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..