Společnost Dominion Virginia Power informovala státní regulační úřad o svém záměru pokračovat v investicích do plánů týkajících se výstavby třetího bloku v jaderné elektrárně North Anna, která se nachází 65 kilometrů severozápadně od Richmondu ve státě Virginie. Tyto výdaje na přípravu projektu dávají podle společnosti i za dnešních tržních podmínek smysl.

8267.North Anna NPP.jpg-320x240
JE North Anna (zdroj: Nuclearstreet.com)

Společnost rovněž v dokumentu pro státní regulační úřad uvedla, že investiční program do projektu třetího bloku JE North Anna plánuje zpomalit, zatímco federální plán Clean Power Plan čelil žalobám.

Společnost ale sdělila, že kvůli nejistotám kolem federálních předpisů ohledně uhlíkových emisí je důležité zachovat možnost třetího bloku JE North Anna otevřenou, a to i navzdory značně vysokým odhadům projektových nákladů ve výši 19 miliard dolarů.

„Přitom jak postupujeme do nízkouhlíkové budoucnosti, bude pro nás možnost výstavby třetího bloku v JE North Anna velmi cennou,“ uvedl Bob Thomas, ředitel pro analýzu energetického trhu společnosti Dominion Virginia Power.

Přes odpor ekologů a aktuální nevoli na energetickém trhu pro nové projekty jaderných elektráren, společnost Dominion uvedla, že do konce roku 2017 investuje více než půl miliardy dolarů – přesně 647 milionů dolarů – na plánování aktivit pro projekt třetího bloku jaderné elektrárny North Anna.

Výdaje na projekt třetího bloku JE North Anna se již staly jádrem sporu ve Virginii. Návrh zákona podepsaný guvernérem Terrym McAuliffem v roce 2014 povolil společnosti Dominion odepsat více než 300 milionů dolarů, které byly vynaloženy na vývoj projektu nového bloku v JE North Anna. Tento odpis umožnil společnosti, aby se vyhnula placení částky 188 milionů dolarů v náhradách zákazníkům, uvedla státní kancelář generálního prokurátora.

Zdroj: Nuclearstreet.com

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..