O pozici zmocněnce pro jadernou energetiku, jehož úkolem bude koordinace výstavby nových jaderných bloků v ČR, se chce ucházet celkem pět lidí. Tuto informaci sdělilo ČTK dne 5. května bez dalších podrobností a konkrétních jmen uchazečů ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Přihlášky do výběrového řízení mohli zájemci podávat do minulého pátku. Budoucí zmocněnec bude jmenován do své pozice vládou na čtyřleté funkční období. Údaje o tom, kdy bude vybrán a kdy se ujme funkce, zatím nejsou známy.

MG_03961
JE Temelín (zdroj: idnes.cz)

V březnu se sešel na svém prvním zasedání nový stálý výbor pro jadernou energetiku, jež má na výstavbu rovněž dohlížet. V čele tohoto výboru stojí ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Budoucí zmocněnec má být zároveň místopředsedu výboru. Než bude vybrán, zastupuje na této pozici Mládkova náměstkyně pro energetiku Lenka Kovačovská.

Ministr Mládek minulý pátek v Českém rozhlase prohlásil, že si na místo zmocněnce pro jádro představoval jednoho svého bývalého náměstka. Ten se však rozhodl jinak. Na dotaz ČTK, jestli se jednalo o předchůdce náměstkyně Kovačovské – Pavla Šolce – mluvčí MPO František Kotrba odpověděl, že je to pravděpodobné. Šolc od dubna působí ve společnosti ČEZ Distribuce.

V červnu minulého roku byl vládou schválen Národní akční plán rozvoje jaderné energetiky v ČR (NAP JE), podle něhož se počítá s výstavbou jednoho jaderného bloku v JE Dukovany a jednoho bloku v JE Temelín – s možností rozšíření na dva bloky v obou elektrárnách. Stále však není dořešen obchodně-dodavatelský model výstavby. Právě s touto problematikou by měl mimo jiné pomoci nově vzniklý výbor.

V České republice pochází z jaderných zdrojů asi třetina vyrobené elektřiny. Státní energetická koncepce uvádí, že se má podíl jádra v budoucnosti zvyšovat. V roce 2050 má jádro zajišťovat 50 % vyrobené elektřiny v Česku.

Energetická skupina ČEZ zrušila v dubnu roku 2014 tendr na dostavbu dalších dvou bloků JE Temelín. Jako důvod uvedla skupina neposkytnutí státní garance vládou. Výstavba nových bloků měla být podle původních očekávání dokončena v roce 2025. Odhady nákladů se pohybovaly od 200 do 300 miliard korun.

Zdroj: ČTK

 

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..