Dvě hlavní komponenty turbogenerátorového systému pro třetí blok JE Vogtle byly umístěny na své místo v rámci projektu výstavby jaderné elektrárny ve státě Georgia.

Vogtle 4 aerator 460
Vyzdvižení odplyňovače na své místo (zdroj: World Nuclear News)

Statorová sestava, jež váží 417 tun, a 275 tunový odplynovač byly umístěny na své místo pomocí těžkého jeřábu nacházejícím se v areálu elektrárny, který je jedním z největších jeřábů na světě.

Sestava statoru, která byla vyrobena v Japonsku, zahrnuje samotný stator a skříň statoru. Tyto díly tvoří stacionární součást generátoru, která společně s rotorem a budičem hlavního generátoru generují elektřinu. Generátor na třetím bloku JE Vogtle bude mít celkový energetický výstup 1 117 MWe.

Odplyňovač, který byl vyroben v Jižní Koreji, měří na délku více než 44 metrů a je 6 metrů vysoký. Jedná se o jednu z největších součástí (která je tvořena jedním kusem), jež mají být nainstalovány v turbínové budově. Komponenta obsahuje systém pro čištění vody, odstranění minerálů a jiných usazenin k zajištění efektivnosti provozu a zabránění korozi.

V jaderné elektrárně Vogtle se staví dva reaktory podle designu AP1000 od společnosti Westinghouse. Třetí blok má podle očekávání vstoupit do provozu do poloviny roku 2019 a čtvrtý blok do poloviny roku 2020. Společnost Georgia Power uvedla, že během uplynulých 30 dní projekt dosáhl „několika milníků“ včetně umístěním šesti nových panelů reaktorové budovy třetího bloku, dodávky prvního z osmi hlavních cirkulačních čerpadel a pokroku na chladicí věži třetího bloku JE Vogtle, která se nyní blíží dosažení její celkové výšky – něco málo přes 183 metrů.

Podnik Georgia Power je dceřinou společností firmy Southern Company.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..