Na šestém bloku jaderné elektrárny Fu-čching (pinyin: Fuqing), který je druhým blokem typu Hualong One v této lokalitě, byla dne 25. května instalována první část ocelového obložení kontejnmentové budovy, oznámil hlavní dodavatel výstavby, společnost China Nuclear Engineering Corporation (CNEC).

Fuqing 6 containment construction - 460 (CNNC)
Výstavba kontejnmentu šestého bloku JE Fu-čching (zdroj: World Nuclear News)

Prefabrikovaný ocelový prstenec má v průměru 46 metrů, je 7 metrů vysoký, 6 milimetrů tlustý a jeho váha dosahuje 180 tun. Práce na jeho instalaci zabraly více než tři hodiny. Společnost CNEC uvedla, že dosažení tohoto milníku značí vstup do nové fáze projektu.

V listopadu roku 2014 majitel jaderné elektrárny Fu-čching, společnost CNNC, oznámil, že v plánovaném pátém a šestém bloku elektrárny budou nasazeny reaktory Hualong One čínské konstrukce. Jedná se o vůbec první nasazení této reaktorové technologie. Předtím společnost CNNC počítala s tím, že pátý a šestý blok elektrárny budou obsahovat reaktory typu ACP1000, avšak plány byly revidovány v souladu s reorganizací čínského jaderného průmyslu. Konečné povolení pro výstavbu těchto bloků udělila čínská státní rada v polovině dubna roku 2015.

První beton pro základové desky pátého a šestého bloku JE Fu-čching byl odlit v květnu, respektive v prosinci roku 2015. Zprovoznění obou bloků je naplánováno na roky 2019 a 2020.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..