Ruský institut Research and Investigations Institute Energoizyskaniya sídlící v Petrohradě (SPb NIII EIZ), který spravuje skupina Group of Companies ASE, jež je součástí státní jaderné korporace Rosatom, požádal o nabídky k uskutečnění radiologických studií pozemních ekosystémů (včetně zemědělských ekosystémů) v lokalitě budoucí jaderné elektrárny El Dabba v Egyptě – včetně 80 kilometrové zóny kolem areálu budoucí elektrárny.

13795060575
Jedna z původně plánovaných podob jaderné elektrárny El-Dabaa (zdroj: Elemwal1.com)

Podle zadávací dokumentace byla počáteční (maximální) cena kontraktu stanovena na 19,4 milionů ruských rublů. Nabídky mají termín do 5. května a výsledek výběrového řízení bude oznámen 6. června. Kontrakt pak musí být splněn do 290 kalendářních dnů.

Studie poskytnou informace nutné pro inženýrské a ekologické průzkumy, pro další rozvoj základního návrhu a podrobný návrh kapitálových projektů, včetně jaderné elektrárny a odsolovacího zařízení, stejně jako pro zprávu o bezpečnostní analýze. Studie by měly poskytnout údaje o obsahu radionuklidů v pozemních ekosystémech (včetně zemědělských ekosystémů) ke zpřesnění posouzení stavu životního prostředí (nulová radiační úroveň) předtím, než bude jaderná elektrárna El Dabaa schválena.

Zdroj: Nuclear Engineering International

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..