Společnost Arako, opavský výrobce armatur, v letošním roce dodala do dvou ukrajinských jaderných elektráren armatury v hodnotě přesahující 668 000 euro (přes 18 milionů korun). ČTK tuto informaci sdělila dne 4. dubna jménem společnosti Zuzana Sommerová.

400x240_arako_logo_velke
Logo společnosti (zdroj: www.allforpower.cz)

V březnu letošního roku dodala společnost armatury do Rovenské jaderné elektrárny, kam dodává své produkty dlouhodobě. Sommerová uvedla: „Tentokrát se jednalo o vlnovcové uzavírací ventily A10, A20 a zpětné ventily A30. První letošní dodávka proběhla již v lednu, celková hodnota obou dodávek dosahovala 220.000 eur (téměř 6 milionů korun).“ Rovenská JE funguje od roku 1980.

V únoru společnost Arako expedovala armatury do další ukrajinské JE – Záporoží, kam dodává své výrobky už téměř 30 let. Sommerová řekla: „Dodávka v hodnotě 448.000 eur (přes 12 milionů korun) obsahovala uzavírací vlnovcové ventily A10 a A20.“ V květnu společnost elektrárně dodá dalších 43 vlnovcových ventilů. Tuto objednávku získala společnost Arako od podniku Energoatom, jenž je provozovatelem všech ukrajinských jaderných elektráren. Sommerová dodala, že JE Záporoží je nejvýkonnější evropskou jadernou elektrárnou.

Společnost Arako je výrobcem průmyslových armatur pro jadernou energetiku, dále pro tepelnou energetiku, chemický a petrochemický průmysl i plynárenství. Svoje produkty vyváží do celého světa, mj. do Německa, Rakouska, Slovenska, Indie, Číny, Ruska, Velké Británie. Od roku 2007 vlastní společnost Arako RAKO podnik Atomenergomaš, který je energeticko-strojírenskou divizí ruské státní korporace Rosatom.

Zdroj: ČTK

 

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..