AREVA TN, dceřiná společnost AREVA, podepsala v minulých dnech s americkými úřady dvě dlouhodobé smlouvy v hodnotě více než 200 milionů amerických dolarů (cca 5 miliard korun) na řešení skladování použitého jaderného paliva.

nuhoms
Zavážení kontejneru NUHOMS do skladiště použitého jaderného paliva. (Zdroj: US.Arevablog.com)

V rámci kontraktů poskytne AREVA suché skladovací kontejnery NUHOMS® pro uložení vyhořelého paliva z tlakovodních reaktorů, včetně rychle-chlazeného paliva s vysokým stupněm vyhoření. Společnost zároveň dodá horizontální skladovací systém NUHOMS®, který bude instalován na pozemcích zákazníka a bude sloužit k uložení kontejnerů. Robustní betonová konstrukce skladovacího modulu typu side-by-side je nejkvalitnější a seizmicky nejodolnější systém na trhu.

„Skupina AREVA se svými zákazníky buduje dlouhodobé vztahy založené na silné výkonnosti a bezpečnosti našich technologií,“ řekl ředitel společnosti AREVA TN Benoît Fichefeux. „Budeme i nadále pokračovat ve vývoji inovativních a hospodárných technologií, přičemž zachováme nejvyšší úroveň bezpečnosti,“ dodal.

AREVA TN je díky přítomnosti ve 30 zemích světa lídrem na trhu přepravy a skladování vyhořelého paliva. Na 30 různých místech v USA je v současné době zabudováno téměř 1000 úložných palivových kanystrů, což dělá z AREVA TN největšího dodavatele v zemi.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..