Poslední výměna paliva v jaderné elektrárně Pilgrim proběhne v roce 2017. Její provoz bude ukončen dne 31. května 2019, oznámila 14. dubna společnost Entergy.

Pilgrim 2 460
JE Pilgrim (zdroj: World Nuclear News)

Společnost Entergy v říjnu roku 2015 informovala provozovatele sítě – organizaci ISO New England Inc – o tom, že JE Pilgrim od 31. května 2019 přestane produkovat elektřinu, přičemž 1. června bude trvale vyřazena z provozu. Tehdy ale společnost nevyloučila ani možnost odstavení elektrárny na konci jejího aktuálního provozního cyklu v roce 2017. Jako hlavní důvody pro rozhodnutí uzavřít jadernou elektrárnu Pilgrim nacházející se ve státě Massachusetts společnost Entergy uvedla špatné podmínky na trhu, nižší výnosy a zvýšené provozní náklady.

Společnost Entergy připraví hlášení nazvané Post-Shutdown Decommissioning Activities, které musí být odesláno americké regulační komisi Nuclear Regulatory Commission nejpozději do dvou let po trvalém odstavení elektrárny. Tento plán bude obsahovat popis plánovaných činností týkajících se likvidace elektrárny, harmonogram, odhady nákladů i dopadů na životní prostředí. Dokument má být veřejně přístupný. Firma Entergy také uvedla, že vytvoří skupinu odborníků Nuclear Decommissioning Citizen’s Advisory/Engagement Panel „pro sdílení informací a vzdělání veřejnosti“.

Rozhodnutí provozovat jednoblokovou jadernou elektrárnu Pilgrim s varným reaktorem o instalovaném výkonu 680 MWe po další tři roky znamená, že na bloku proběhne poslední odstávka na výměnu paliva na jaře roku 2017. Elektrárna je v současnosti v provozu pod zvýšeným regulačním dohledem v rámci nízkých až středních bezpečnostních nálezů týkajících se bezpečnosti pomocných ventilů.

Blok vstoupil do provozu v roce 1972 a má v současné době provozní licenci platnou až do roku 2032.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..