Dlouhodobá smlouva o dodávkách náhradních dílů pro jaderné elektrárny byla podepsána mezi firmou Korea Hydro and Nuclear Power (KHNP) a společností Westinghouse. Firma KHNP očekává, že dohoda zkrátí proces nákupu tohoto vybavení.

KHNP-Westinghouse - signing - February 2016 - 460 (KHNP)
Podpis Dohody (zdroj: World Nuclear News)

Dohodu podepsal dne 25. února výkonný viceprezident společnosti Westinghouse pro Asii Gavin Liu a generální ředitel firmy KHNP Taegyeong Son.

Dohoda stanovuje podmínky kontraktu jako jsou kvalitativní požadavky, technologie a ceny pro zařízení, která mají být dodávána nejméně po dobu pěti let.

Firma KHNP uvedla, že od dohody se očekává, že „významně přispěje ke včasnému pořízení klíčových komponent pro jaderné elektrárny a výrazně zkrátí budoucí nákupní proces v rámci údržby“.

Firma KHNP uvedla, že v reakci na havárii v jaderné elektrárně Fukušima Dajiči, hledá klíčové zahraniční dodavatele za účelem posílení dodavatelského řetězce, stejně jako zvýšení kvality a technických norem. Zajištění stabilních dodávek náhradních dílů bude mít také ekonomické výhody, sdělila firma, neboť bude moci zaručit „výhodnou cenu“ pro zařízení koupené prostřednictvím velkých nákupů.

Na internetových stránkách společnost Westinghouse uvedla, že poskytla technologie a důležitá zařízení pro 20 jaderných elektráren (14 elektráren v provozu a 6 elektráren ve výstavbě) nacházejících se v Jižní Koreji. To znamená, že se společnost v současné době účastní korejských projektů na nové jaderné elektrárny, včetně projektů výstavby prvního a druhého bloku JE Shin Kori; prvního a druhého bloku JE Shin Wolsong; a třetího i čtvrtého bloku JE Shin Kori.

Společnost Westinghouse prohlásila, že dodává hlavní komponenty (hlavní cirkulační čerpadla a motory, vnitřní zařízení reaktorové nádoby), měřící a kontrolní zařízení, systémy rozhraní člověk-stroj a technické i inženýrské služby podpory. Společnost rovněž uvedla, že pomáhá firmě KHNP provozovat její jaderné elektrárny „na nejvyšší úrovni tím, že poskytuje špičkové technologie a produkty založené na globálních zkušenostech společnosti Westinghouse jak v oblasti jaderných služeb, tak v oblasti jaderných paliv“.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..