Zaplňování zdí modulu CA20 betonem v rámci projektu výstavby třetího bloku jaderné elektrárny Vogtle, jež se nachází ve státě Georgii, bylo dokončeno. Jedná se o další klíčový milník při výstavby reaktorové budovy.

Vogtle 3 CA20 concrete pumping 060316 - 460
Odlévání betonu do modulu CA20 na třetím bloku JE Vogtle (zdroj: World Nuclear News)

Více než 1 376 metrů krychlových betonu bylo odlito v kontinuální operaci trvající 45 hodin za účelem vyplnění zdí modulu CA20. Tento modul vážící téměř 1 000 tun a vysoký přes 21 metrů bude sloužit k umístění důležitých systémů elektrárny, včetně zavážecího stroje a bazénu pro použité jaderné palivo. Modul byl na své místo zvednut v březnu roku 2014.

Třetí blok je jedním ze dvou reaktorů typu AP1000 od společnosti Westinghouse stavěných v JE Vogtle, jenž se připojí ke dvěma existujícím tlakovodním reaktorům v elektrárně. Blok má podle očekávání vstoupit do provozu v polovině roku 2019, čtvrtý blok JE Vogtle ho bude následovat o rok později. Dva reaktory AP1000 jsou rovněž ve výstavbě v jaderné elektrárně VC Summer, která se nachází v Jižní Karolíně. První dva z celkových čtyř reaktorů tohoto typu, jež se staví v Číně – první blok JE San-men (pinyin: Sanmen) a první blok JE Chaj-jang (pinyin: Haiyang) – by měly podle plánů začít svůj provoz před koncem roku 2016. U druhých bloků JE San-men a JE Chaj-jang se očekává, že zahájí provoz do konce roku 2017.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..