Testování netěsností systémů reaktoru na čtvrtém bloku ruské jaderné elektrárny Rostov je naplánované na prosinec roku 2016, oznámila elektrárna. Spuštění tohoto bloku se očekává v roce 2017. Harmonogram výstavby na rok 2016 obsahuje několik povinných milníků, které musí být splněny do konce tohoto roku. „Harmonogram je nabitý, ale úkoly jsou uskutečnitelné,“ uvedl Andrei Salnikov, manažer JE Rostov.

373a548482bc8a8e6597db95bf6b1a0f
JE Rostov (zdroj: survincity.com)

V současné době je staveniště připravováno na svařování hlavního cirkulačního potrubí (main circulation pipeline – MCP), které je naplánováno na konec měsíce února. Rovněž brzy začne montáž prvních dvou hlavních cirkulačních čerpadel reaktoru a jejich přesun na místo. Na bloku pak má v nejbližší době začít instalace zavážecího stroje.

Výzkumný ústav Specialized Research Institute of Instrument Engineering (SNIIP), jež je součástí podniku Atomenergomaš – inženýrské dceřiné společnosti státní jaderné korporace Rosatom, vyrábí řadu zařízení, které je součástí monitorovacího systému aktivní zóny (in-core monitoring system – ICMS) a integrovaného systému analýzy (integrated analysis system – IAS) pro čtvrtý blok. Vybavení již bylo odesláno na staveniště elektrárny.

Na druhé čtvrtletí letošního roku je naplánováno zahájení instalace turbíny do strojovny druhého bloku Leningradské JE II, sdělila elektrárna. Nyní se dokončuje druhá etapa betonování základové desky pro turbínu, zahájeny byly rovněž práce k přípravě strojovny pro instalaci turbíny. Montováno bude zejména osvětlení, ventilace, požární a uzemňovací systémy a budou také přijata opatření k potlačení prachu, aby byla vytvořena čistá zóna. Uvedení bloku do provozu, které bylo původně naplánováno na rok 2017, bylo přesunuto na listopad roku 2019.

Zdroj: Nuclear Engineering International

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..