Společnost Korea Hydro and Nuclear Power (KHNP) podepsala memorandum o porozumění s podnikem Nucleoeléctrica Argentina SA (NASA) za účelem technologické spolupráce.

KNHP-NASA MOU - 460 (KHNP)
Podpis memoranda (zdroj: World Nuclear News)

Společnost KHNP dne 28. ledna oznámila, že v rámci memoranda o porozumění budou obě společnosti spolupracovat v oblasti konstrukce, výstavby, provozu a údržby jaderných elektráren.

Společnost KHNP prohlásila, že také vedla rozhovory s podnikem NASA o účasti v jejím plánovaném projektu na obnovu jaderné elektrárny Embalse. Projekt má prodloužit provozní životnost tlakového těžkovodního reaktoru Candu-6 o 25 let a také zvýšit jeho instalovaný výkon z 648 MWe na 683 MWe.

Korejská společnost již v roce 2013 dokončila rozsáhlou renovaci prvního bloku jihokorejské JE Wolsong – také s reaktorem Candu 6. Tento blok byl v dubnu 2009 na delší dobu vyřazen z provozu kvůli údržbě, která zahrnovala výměnu všech tlakových trubek i trubek calandrie. Reaktor se vrátil do provozu v červenci 2011 a jeho výkon byl zvýšen z 629 MWe na 657 MWe.

Reaktory CANDU jsou navrženy tak, aby asi po 25 letech provozu podstoupily rozsáhlou rekonstrukci, která vyžaduje dlouhou odstávku. Po rekonstrukci může být reaktor provozován dalších 30 let. Pro všechny reaktory CANDU zahrnuje tato údržba kompletní výměnu trubek v reaktoru.

V září roku 2010 bylo mezi Jižní Koreou a Argentinou podepsáno memorandum o porozumění týkající se spolupráce v nových jaderných projektech a prodloužení provozu stávajících elektráren.

Argentina má v provozu tři jaderné reaktory: dva v JE Atucha a jeden v JE Embalse. Tři jaderné elektrárny pak plánuje postavit.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..