Na šestém bloku jaderné elektrárny Jang-ťiang (pinyin: Yangjiang) nacházející se v čínské provincii Kuang-tung (pinyin: Guangdong) byla nainstalována kopule kontejnmentu. Tento mezník značí konec hlavních stavebních prací v tomto bloku.

Yangjiang 6 dome installation - 460 (CGN)
Vyzdvihování kopule na šestém bloku JE Jang-ťiang (zdroj: World Nuclear News)

Společnost China General Nuclear (CGN) ve svém prohlášení uvedla, že operace zahrnující vyzdvižení kopule ze země a její usazení na horní části kontejnmentové budovy začala dne 27. ledna v 9:36 h místního času. Během této operace, která trvala jednu hodinu a 20 minut, byla kopule – měřící 37 metrů v průměru, 11 metrů na výšku a vážící asi 180 tun – úspěšně umístěna na své místo. Společnost CGN poznamenala, že zvedací proces trval déle, než bylo plánováno, a to kvůli nepříznivému větru, který se zvedl během operace.

Společnost CGN plánuje v lokalitě Jang-ťiang v čínské provincii Kuang-tung celkem šest bloků. První čtyři bloky obsahují 1080MWe tlakovodní reaktory podle projektu CPR-1000. V pátém a šestém bloku budou reaktory typu ACPR-1000. První blok vstoupil do komerčního provozu v březnu 2015, druhý a třetí blok ho následovaly v červnu roku 2015, respektive v lednu 2016. Čtvrtý blok vstoupil do etapy uvádění do provozu a jeho spuštění je plánováno v příštím roce.

První beton pro pátý blok byl odlit v září 2013 a pro šestý blok o tři měsíce později. Kopule pátého bloku byla nainstalována v červnu loňského roku.

Všech šest reaktorů by mělo být v provozu do roku 2019 po dokončení elektrárny budou její reaktory produkovat 6100 MWe elektrické energie.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..