Na prvním bloku jaderné elektrárny Leningrad II, jenž se staví u města Sosnovy Bor, probíhá instalace zařízení blokové dozorny, uvedla ruská jaderná společnost Rosenergoatom.

Na blokové dozorně prvního bloku elektrárny již byla dokončena instalace zhruba 80 % vybavení, v současné době zde probíhá instalace datových kabelů – včetně těch optických, jež propojují elektronické kontrolní skříně se zařízením blokové dozorny, uvedl mluvčí společnosti. Dále pak dodal, že nyní je hlavním úkolem dokončit horní ovládací panel a napojit na dozornu všechny automatizované pracovní stanice, kabelové svazky různých systémů a subsystémů. Bloková dozorna by měla být podle očekávání dokončena v květnu letošního roku, uvedla firma Rosenergoatom.

V prvním bloku jaderné elektrárny Leningrad II se nachází tlakovodní reaktor VVER-1000/491 o výkonu 1000 MWe. Uvedení bloku do provozu je naplánováno v roce 2017.

Podle společnosti Rosenergoatom mají na reaktoru ke konci letošního března začít první testy, kdy bude reaktor poprvé naplněn vodou.

Zdroj: Nuclear Engineerging International

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..