Společnost EDF opět odložila konečné rozhodnutí ohledně investice do výstavby jaderné elektrárny Hinkley Point C ve Spojeném království. Rozhodnutí bylo původně očekáváno do konce roku 2015.

ed001_oblique_aerial_view_1.70_mfinal_rgb
Vizualizace jaderné elektrárny Hinkley Point C (zdroj: www.edfenergy.com)

Rada francouzské společnosti měla dne 27. ledna schůzku kvůli dokončení rozhodnutí ohledně výstavby dvou bloků s reaktory podle projektu EPR v JE Hinkley Point C. Nicméně mediální zprávy říkají, že rozhodnutí o pokračování projektu bylo odebráno z pořadu jednání. Tiskové agentury naznačují, že konečné rozhodnutí o investici by mohlo být oznámeno nejdříve 16. února, kdy má společnost EDF naplánované oznámení svých ročních výsledků. Firma EDF sama hlášené zpoždění nijak nekomentovala.

Plánovaná elektrárna Hinkley Point C – první nová jaderná elektrárna postavena ve Spojeném království po téměř dvaceti letech – má naplánovaný začátek provozu na rok 2025. Společně budou oba reaktory pokrývat asi 7 % elektřiny Spojeného království.

Podle dohody sjednané v říjnu loňského roku bude společnost China General Nuclear vlastnit 33,5% podíl na projektu společnosti EDF Energy, jenž má celkovou hodnotu 18 miliard liber (637,44 miliard korun). Kromě toho budou obě společnosti vyvíjet projekty na výstavbu nových jaderných bloků v JE Sizewell v lokalitě Suffolk a v JE Bradwell v oblasti Essex, kde má být použita čínská reaktorová technologie.

Podíl společnosti EDF v rámci projektu činí 66,5 %, ale společnost uvedla, že má v úmyslu nabídnout podíly v projektu ještě dalším investorům. Nicméně si chce zachovat alespoň 50% podíl.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..