Čtvrtek, 24 září
Shadow

Ve druhém bloku jaderné elektrárny Watts Bar začalo zakládání paliva do reaktoru

Zaměstnanci společnosti Tennessee Valley Authority (TVA) dne 5. prosince začali do reaktoru druhého bloku jaderné elektrárny Watts Bar zavážet první ze 193 palivových souborů.

Watts-Bar
Jaderná elektrárna Watts Bar (zdroj: Tennessee Valley Authority)

Přípravy na zavážení jaderného paliva do aktivní zóny reaktoru začaly v listopadu letošního roku. Před samotným zakládáním do reaktoru byly palivové soubory uloženy do bazénu pro použité jaderné palivo.

Výstavba druhého bloku jaderné elektrárny Watts Bar s tlakovodním reaktorem o výkonu 1165 MWe začala už v roce 1972, avšak v roce 1985 byly práce zastaveny. V té době byl blok dokončen z 55 %. V roce 2007 se společnost TVA rozhodla obnovit práce na výstavbě bloku, přičemž kontrakt na hlavní inženýrské a stavební práce udělila společnosti Bechtel.

Hlavní předprovozní testy bloku byly dokončeny v září letošního roku. Zkoušky potvrdily funkčnost automatických bezpečnostních systémů reaktoru, strukturální integrity kontejnmentu i jeho těsnost. V říjnu americký regulační úřad NRC vydal pro blok čtyřicetiletou provozní licenci, čímž otevřel cestu k zavezení paliva do reaktoru. Blok má podle plánů do provozu vstoupit na začátku roku 2016.

Zdroj: World Nuclear News

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..