Společnost Areva a ukrajinský provozovatel jaderných elektráren Energoatom podepsaly memorandum o porozumění. Společně se budou podílet na modernizaci stávajících i výstavbě budoucích jaderných elektráren na Ukrajině, jakož i na prodloužení jejich životnosti a optimalizaci výkonu. Z dohody vyplývá odborná spolupráce při údržbě a kontrole reaktorů, v oblasti elektrických systémů, optimalizace odstávek, na systémech filtrovaného odvětrání kontejnmentu a také na správě opotřebení zařízení a materiálů.

2564651242
Zaporižská jaderná elektrárna, která je se šesti reaktory VVER-1000 nejvýkonnější jadernou elektrárnou v Evropě. (Zdroj: NPP.ZP.ua)

„Podpisem této smlouvy začíná nová etapa spolupráce mezi společnostmi Areva a Energoatom. Zároveň je patrné aktivní zapojení naší firmy na Ukrajině a potvrzuje se, že jsme schopni poskytovat služby pro všechny typy jaderných reaktorů, včetně VVER,“ řekl Michael Cerruti, obchodní ředitel divize Areva Reactors & Services Business.

„Spolupráce mezi dceřinými společnostmi Arevy a ukrajinskými jadernými elektrárnami začala dokonce ještě před tím, než vznikly naše společnosti. Doufám, že toto memorandum o porozumění posílí přímou spolupráci mezi oběma společnostmi,“ dodal Jurij Nedaškovskij, prezident Energoatomu.

V současné době je na Ukrajině v provozu 15 jaderných reaktorů v elektrárnách Záporižská, Rivněnská, Južnoukrajinská a Chmelnická o celkovém instalovaném výkonu 13 168 MWe.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..