Společnost Areva a její čínský partner China National Nuclear Corporation (CNNC) podepsali v Pekingu za přítomnosti čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a francouzského prezidenta Françoise Hollanda memorandum o porozumění o možné budoucí spolupráci, mimo jiné i v oblasti kapitálu a průmyslu.

Plánované partnerství mezi Areva a CNNC zahrnuje možnou akvizici menšinového podílu v kapitálu společnosti  Areva. Partnerství zároveň zahrnuje také všechny činnosti v rámci jaderného palivového cyklu: těžbu uranu, front end, recyklaci, logistiku, vyřazování z provozu a demontáž zařízení. Tyto aktivity nejsou přímo ovlivněny akvizicí Areva NP společností EDF, která v současnosti probíhá.

Navrhovaná spolupráce je součástí programu, který byl nastaven Společnou francouzsko-čínskou deklarací z 30. června 2015.

„Tento projekt nabízí mnoho příležitostí jak pro společnost Areva, tak i pro CNNC. Posílení spolupráce s našimi čínskými partnery je nedílnou součástí budoucího úspěchu společnosti Areva,“ řekl Philippe Varin, předseda představenstva společnosti Areva, při slavnostním podpisu v Pekingu.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..