Jaderné elektrárny Temelín i Dukovany v návaznosti na teroristické útoky v Paříži preventivně zvýšily stupeň ochrany. Provoz nebude tímto opatřením nijak dotčen. V podobných situacích je zvýšení stupně ochrany standardním krokem. Elektrárny však nezveřejnily bližší podrobnosti. O této skutečnosti informoval ČTK vedoucí útvaru komunikace JE Temelín Petr Šuléř.

Šuléř konkrétně uvedl: „Jedná se o různá opatření, která například souvisí s přísnějším režimem ohledně vstupu do objektů.“ JE Temelín i JE Dukovany učinily tento krok dne 14. listopadu. Jedná se o komplex opatření, které elektrárny koordinují s bezpečnostními složkami ČR.

Během sérii útoků v Paříži přišlo v pátek večer o život přes 120 lidí. Francouzský prezident se domnívá, že atentáty v Paříži spáchala organizace Islámský stát (IS). Útoky byly odsouzeny řadou světových i českých státníků.

Zdroj: ČTK

O autorovi

admin

2 Comments

  Sedlec, 16.11.2015, 15:10 hod.
  Dobrý den,
  píši vám z vám blízké obce Sedlec, z obce, která je těsné blízkosti vojenského letiště.
  Na obloze často vídám bílé dráhy po letadlech, často přerušované. Právě v těchto chvílích letadla ty bílé čáry-dráhy vytvářejí. Letadla je tvoří ve směru letiště – elektrárna. Již dříve mě tato podivná, soustavná činnost letadel udivovala. Protože jsem nerozumněla smyslu této činnosti, již v létě t.r. jsem se vypravila (v době intenzívníh tvorby čar a současně ve dny mezinárodního leteckého cvičení) na letiště, kde jsem žádala vysvětlení,, kterého se mi nedostávalo. Postupně jsem jednala jak s představiteli sedleckého letiště, mluvčí mezinárovního leteckého cvičení a vedoucími pracovníky na civilních letištích v Brně a v Praze. Všichni mi postupně sdělovali, že letadla, která nám tak pečlivě čárují oblohu, nebyla ani naše vojenská, ani letadla z mezinárodního cvičení (v ten den nemělo to mezinárosní cvičení letecký den), ani naše dopravní letadla (OK). Nabyla jsem dojmu, že každý z nich si hlídá „svoje“ letadla – a o ostatní se nezajímá, takže obyvatelé nejsou i těchto přeletech vůbec informování. O to víc ve mně tato počmáraná obloha vzbuzuje pochybnosti a obavy. Protože tato „nezmnámá“ letadla čárují oblahu i nad vaší elektrárnou, domnívám se, že máme důvod k obavám, a to jak z hlediska bezpečnosti elektrárny, tak i z důvodu obavy ze zamořování našeho prostředí – což by se týkalo nejen všech obyvatel našeho kraje, ale celé naší republiky.
  Upozorňuji vás na tuto podivnou činost podivných letadel a prosím o vaše vyjádření. Budete-li chtít fotografickou dokumentaci z více dnů těchto úkazů, dejte mi vědět. Dnešní „čáry“ můžete sledovat sami, stačí zvednout hlavu a podívat se na oblohu.
  Těším se na vaše vyjádření, s pozdravem
  Ing. Helena Ráčilová
  604177725

  Jedná se o tzv. kondenzační čáry. Jev starý jako letectvo samo…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..