Čtyřicetiletá jaderná elektrárna Brunswick by mohla vyrábět elektřinu dalších několik desítek let. Elektrárnu nacházející se u města Southporte vlastní a provozuje společnost Duke Energy, která před dvěma lety analytikům řekla, že je nutné „naplánovat náhradu všech (jaderných) elektráren, kterým brzy skončí provozní životnost.“

Brunswick NPP 460 (Duke Energy Progress)
JE Brunswick (zdroj: World Nuclear News)

Počátkem tohoto měsíce generální ředitelka společnosti Lynn Good řekla, že budou muset velmi detailně prozkoumat, zda je možné nahradit stávající jadernou elektrárnu novou.

V současně době vlastní společnost dva jaderné reaktory v Brunswicku a dalších devět v Severní a Jižní Karolíně s celkovým výkonem 10,679 MWe. Těchto 11 reaktorů je druhou největší jadernou flotilou v USA, hned po jaderné flotile společnosti Exelon s celkovým výkonem 21,600 megawattů.

Jaderné elektrárny představují přibližně polovinu výrobních kapacit Duke Energy v Severní a Jižní Karolíně, přičemž v průběhu prvních devíti měsíců roku 2015 vytvořily zhruba 52 procent tržeb společnosti v obou státech, řekl mluvčí Duke Energy Rick Rhodes.

„Jaderné elektrárny budou i nadále důležitou součástí dodávek energie v Severní a Jižní Karolíně,“ řekla Lynn Good Winston-Salemské obchodní komoře dne 7. října. „Ale zdali bude nová elektrárna v budoucnu realizována, se teprve uvidí.“

Good později novinářům řekla, že se společnost Duke Energy bude snažit udržet současnou jadernou flotilu v provozu tak dlouho, jak jen to bude možné.

To znamená, že se společnost chystá zaměřit na elektrárny, které mají být vyřazeny z provozu do roku 2030, a prozkoumat možnosti prodloužení jejich životnosti o několik dalších desítek let.

První reaktor společnosti Duke Energy, který dokončí 60 let služby, bude v roce 2031 v JE Robinson, následovaný prvním blokem JE Oconee v roce 2033, bloky 2 a 3 v JE Oconee v letech 2034, a dvěma reaktory v Brunswicku v roce 2035.

Zdroj: Nuclearfriendsfoundation.com

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..