V Jaderné elektrárně Temelín bylo během letošního roku zjištěno dvanáct pokusů zaměstnanců dodavatelských firem o vstup do objektu pod vlivem alkoholu. Pětkrát byla kvůli tomuto problému udělena elektrárnou pokuta, která činila 50 000 korun. Letos vybrala JE Temelín na sankcích za alkohol a jiné prohřešky od dodavatelů téměř půl milionu korun. ČTK sdělil tyto informace dne 29. října mluvčí jaderné elektrárny Marek Sviták.

Ředitelka bezpečnosti elektráren ČEZ Iva Kubáňová uvedla: „Smyslem pokut není vybírat peníze od dodavatelů. Je to o dodržování pravidel, která platí úplně pro všechny. V jaderných elektrárnách jsme v tomto ohledu velmi striktní.“ V JE Temelín bylo v letošním roce na alkohol testováno celkem 7 006 lidí. Pozitivní výsledek pracovníka elektrárny nastal pouze v jednom případě. Ve dvanácti případech se jednalo o zaměstnance dodavatelských firem. Ti podcenili zbytkový alkohol. V tomto případě je elektrárna oprávněna udělit pokutu až do výše 120 000 korun.

V loňském roce skupina ČEZ zahájila v Jaderné elektrárně Temelín také testování svých zaměstnanců i dodavatelů na přítomnost drog. Mluvčí Sviták řekl: „Používá se k tomu stejné vybavení, jako má Policie ČR. I zde jsou trestem za porušení vysoké pokuty pro dodavatele a doživotní zákazy vstupu pro zaměstnance.“ Zatím vedení elektrárny nemuselo řešit jediný případ porušení tohoto zákazu.

Jaderná elektrárna Temelín zahájila výrobu elektrické energie v prosinci roku 2000. Nyní je největším zdrojem výroby elektřiny v Česku. Svou produkcí pokrývá 20 % české spotřeby. Během tohoto roku zatím vyrobila 10,881 TWh elektrické energie.

Zdroj: ČTK

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..