Společnost EDF Energy dne 1. října oznámila, že jako dalšího dodavatele pro projekt jaderné elektrárny Hinkley Point C vybrala společnost Ovivo, která se zabývá úpravou vody a čištěním odpadních vod. Dohodnutý kontrakt se společností Ovivo má hodnotu 10 milionů liber. V současné době se společnost EDF připravuje k provedení konečného investičního rozhodnutí ohledně projektu jaderné elektrárny Hinkley Point C ve Spojeném království. Pro elektrárnu jsou plánovány dva bloky s reaktory EPR od firmy Areva, každý o výkonu 1 600 MWe.

ed001_oblique_aerial_view_1.70_mfinal_rgb
Vizualizace jaderné elektrárny Hinkley Point C (zdroj: www.edfenergy.com)

Společnost EDF oznámila, že projekt pomůže zajistit pracovní místa a posílit výrobní sektor ve Spojeném království. Předmětem smlouvy se společností Ovivo je dodání filtračního systému vstupní vody. Aparatura bude vyrobena ve Spojeném království. Zkonstruování proběhne v zařízeních společnosti Oviva ve městech Colchester a Wolverhampton. Minulý týden společnost EDF prohlásila, že uzavřeny byly další dvě smlouvy v hodnotě přes 100 milionů liber, a to se společností Rolls Royce a s konsorciem společností Rolls Royce/Nuvia. Další dodavatelé pro projekt jaderné elektrárny Hinkley Point C byli oznámeni v červenci letošního roku. Domluvené kontrakty mají celkovou hodnotu přesahující 1,5 miliardy liber.

V říjnu 2013 společnost EDF Energy oznámila čtyři hlavní dodavatele pro strojírenskou a stavební část projektu, a to společnosti/konsorcia: Bouygues TP, Paris /Laing O’Rourke a Dartford pro hlavní stavební činnosti; Costain a Maidenhead pro práce spojené s mořem; Alstom a Paris pro dodávku turbogenerátorů; a společnosti Areva a Paris pro dodávku systémů pro měření a regulaci, parních a jaderných systémů a pro dodávku jaderného paliva.

V současné době se odhaduje, že britským firmám budou uděleny smlouvy v hodnotě více než 60 % celkových stavebních nákladů na projekt jaderné elektrárny Hinkley Point C – v porovnání s počátečním odhadem, který činil 57 %. Společnost EDF Energy a další dodavatelé projektu pracovali na vytvoření dodavatelského řetězce, který umožní postavení navrhované elektrárny, která bude první novou jadernou výstavbou v Británii za posledních 20 let. Nicméně všechny smlouvy jsou předmětem finálního investičního rozhodnutí, které se očekává v nejbližší době. Podle původních plánů měla jaderná elektrárna Hinkley Point C vstoupit do komerčního provozu v roce 2023. Na počátku září však společnost EDF sdělila, že projekt bude opožděn. V únoru letošního roku společnost oznámila, že odložila konečné investiční rozhodnutí.

Zdroj: Nuclear Engineering International

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..