Společnost Tennessee Valley Authority (TVA) bude moci provozovat oba bloky své jaderné elektrárny Sequoyah o dvacet let déle, než předpokládala původní provozní licence. Regulační úřad totiž dne 7. října schválil prodloužení provozní licence obou bloků.

sequoyah-east-001
JE Sequoyah (zdroj: cryptome.org)

Americký regulační úřad Nuclear Regulatory Commission (NRC) schválil prodloužení provozní licence pro oba bloky jaderné elektrárny Sequoyah, ve kterých pracují tlakovodní reaktory od společnosti Westinghouse. Elektrárna se nachází v blízkosti města Soddy-Daisy ve státě Tennessee.

„Tento milník je přímým odrazem naší trvalé snahy o bezpečný provoz elektrárny Sequoyah ve prospěch veřejnosti, které slouží každý den,“ řekl generální ředitel TVA Joe Grimes v prohlášení společnosti. „Jaderná energetika je rostoucí částí energetického mixu společnosti TVA, který je tak čistší a více diverzifikovaný. Prodloužení provozu elektrárny Sequoyah bude hrát zásadní roli při snižování našich emisí uhlíku a při spolehlivých dodávkách elektřiny za nejnižší možnou cenu.“

Reaktor prvního bloku jaderné elektrárny Sequoyah, který byl k síti poprvé připojen v roce 1981, měl původní licenci k provozu platnou až do roku 2020. Původní provozní licence druhého bloku, který do provozu vstoupil v roce 1982, platila do roku 2021. Celkový výkon elektrárny dosahuje 2 333 MWe, což stačí na pokrytí energetických potřeb 1,3 milionů domácností.

Prodloužené licence dovolí prvnímu bloku provoz až do 17. září 2040 a druhému bloku do 15. září 2041. Společnost TVA podala žádost o prodloužení provozní licence v lednu 2013, přičemž regulační úřad od té doby prozkoumával a kontroloval elektrárnu i důležité dokumenty.

S reaktory jaderné elektrárny Sequoyah bylo v USA uděleno již 78 prodloužení provozních licencí. Dalších 16 žádostí je v současné době předmětem přezkumů.

Zdroj: Nuclearfriendsfoundation.com

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..