Mexiko zkoumá možnost dostavby dvou nových reaktorů do jediné jaderné elektrárny v zemi. Příští rok by se mohlo rozhodnout o tom, zda bude usilovat o stavební povolení, sdělil nejvyšší úředník ministerstva energetiky.

1-palo-verde
Jaderná elektrárna Palo Verde (zdroj: Nuclear Engineering International)

Cesar Hernandez, náměstek ministra energetiky, řekl agentuře Reuters, že studie, kterou nyní úředníci přezkoumávají, ukáže „potenciál možnosti dostavby dvou jaderných bloků v Laguna Verde, mexické jaderné elektrárně ve východním statě Veracruz.

„Je to rozhodnutí, nad kterým se uvažuje,“ sdělil dne 7. října náměstek. „Naše předpovědi ukazují, že by takovýto krok mohl být pro naši zemi efektivní.“

Hernandez už neuvedl, kolik by měla výstavba nových reaktorů stát, ani zda by mohly být použity soukromé investice k pomoci s financováním potenciálních projektů. Nové jaderné elektrárny typicky zahrnují investice několika miliard dolarů.

Jaderná elektrárna Laguna Verde, která byla postavena v roce 1976, ale svůj provoz zahájila až v roce 1990. Provozována je státem vlastněnou národní energetickou společností CFE.

Mexiko několik let zkoumalo možnosti, jak navýšit své jaderné kapacity, ale konkrétní kroky k postavení dalších reaktorů už nepodniklo. Místo toho se stále více přiklánělo k výrobě elektrické energie ze zemního plynu.

Dříve v tomto roce byly dokončeny úpravy jaderné elektrárny Laguna Verde, které zvýšily její výkon asi o 16 % na 1 620 MWe

Minulý rok vyrobila jaderná energetika asi 2,5 % mexické elektřiny.

Zdroj: Nuclear Friends Foundation

 

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..