Od 1. do 29. září byla v  hotelu Atom v Třebíči k vidění výstava s názvem Jaderné palivo – umění špičkových technologií. Na ni pak navazuje další, a to Šedesát let mírového využití jádra v Československu, která bude přístupná do 23. října.

praga_04_male
Jeden z panelů výstavy Jaderné palivo – umění špičkových technologií, který připodobňuje stator centrifugy pro obohacování uranu k vitráži milánské katedrály. (Zdroj: TVEL)

Od úterý 1. září byla v  hotelu Atom k vidění výstava s názvem Jaderné palivo – umění špičkových technologií. Základní myšlenkou výstavy je propojení špičkových technologií, využívaných při výrobě jaderného paliva a nejvýznamnějších děl světového kulturního dědictví.  „Jako objekty fotografům posloužily vzorky produkce, výrobní procesy, zařízení a technologie palivové společnosti TVEL. Autoři následně srovnali zařízení s nejvýznamnějšími uměleckými díly z oblasti výtvarného umění, sochařství, folklórních artefaktů a uměleckých šperkařských děl, mezi nimiž jsou vitráže Milánského chrámu, mozaika starého Řecka, pyramida pařížské galerie Louvre, skicy Leonarda da Vinciho, ruská matrjoška a další díla,“ popisuje Vítězslav Jonáš, předseda Energetického Třebíčska. Právě toto sdružení společně s Okresní hospodářskou komorou Třebíč je pořadatelem výstavy. Ta trvala do 29. září.

Uvod-finalni
60. výročím československého mírového využívání jádra se zabývá druhá třebíčská výstava.

Na výstavu Jaderné palivo – umění špičkových technologií navazuje další, a to Šedesát let mírového využití jádra v Československu. Při příležitosti těchto výstav si také připomeneme letošní třicetileté výročí provozu Jaderné elektrárny Dukovany, která je po tuto dobu součástí našeho regionu a našeho života.

Tato výstava bude k vidění do 23. října.

Zdroj: OBKJEDU.cz

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..