Společnost Areva Dismantling and Services podepsala pětiletý kontrakt s institutem Alternative Energies and Atomic Energy Commission (CEA) na dekontaminaci jednoho z jejich zařízení v oblasti Saclay v regionu Ile-de-France.

Kontrakt v hodnotě několika milionů euro spočívá v obnově zařízení Atelier de Décontamination, d’Expertise et de Conditionnement (ADEC), aby splnilo radiační normy. ADEC bylo dekontaminační, inspekční a balící zařízení, které bylo do provozu uvedeno v roce 1962 a uzavřeno v roce 2011.

Areva má podle smlouvy vyčistit oblast o velikosti 2 250 metrů čtverečných obsahující jak pevné, tak kapalné radioaktivní odpady. Práce zahrnují celý proces podílející se na obnově prostor ke splnění podmínek, od počáteční inventarizace a charakterizace odpadů až do konečné úpravy pro převoz a skladování. Nasazené týmy budou organizovat dekontaminaci zařízení zónu po zóně. V oblasti bude zřízena charakterizační laboratoř pro analýzu vzorků na podporu operací v terénu.

Alain Vandercruyssen, ředitel podniku Areva Dismantling and Services uvedl, že kontrakt zabezpečuje společnosti Areva činnost v regionu Ile-de-France na několik let a posiluje historický vztah s institutem CEA v oblasti dekontaminace a demontáže. „Podařilo se nám dát dohromady přizpůsobenou nabídku pro institut CEA splňující jejich požadavky – pokud jde o řízení projektů, servis zařízení a radiační kvalifikaci,“ dodal.

Zdroj: Nuclear Engineering International

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..