Vedoucí 2. reaktorového bloku jaderné elektrárny Temelín Ing. Václav Havlíček není jen profesionálem, který své prestižní zaměstnání považuje za životní poslání. Ve volném čase pracuje i jako lektor osvětových besed pro mládež „Energie – budoucnost lidstva“, které probíhají na základních a středních školách v celé České republice už 15 let. Dne 21. září 2015 od 10:00 povede Václav Havlíček svou jubilejní 1000. besedu na Vyšší odborné škole a Střední škole v Českých Budějovicích.

Energie
Logo přednášek (zdroj: http://www.jlmpraha.cz)

O energetice v ekonomických, ekologických, sociálních a geopolitických souvislostech přednáší Ing. Havlíček na této škole pravidelně. Nad tématy jako jsou energetické zdroje a možnosti jejich využití, technická řešení výroby energie, energetika a udržitelný rozvoj nebo spotřeba elektřiny se sejde se studenty a studentkami 1. ročníků SŠ. Ti si budou moci doplnit znalosti z fyziky, chemie i dalších předmětů. Možnost diskutovat s expertem pomáhá mladým lidem uvědomit si závažnost problému, který se týká jejich budoucnosti, a také je motivuje k volbě technického povolání. Jak Ing. Havlíček s potěšením přiznává, za dobu svého lektorování už získal pro práci v energetice následovníky.

Populární projekt besed „Energie – budoucnost lidstva“ je součástí vzdělávacího programu ČEZ, a.s. Běží nepřetržitě od roku 2000 a organizačně ho zajišťuje Agentura J.L.M. Začátkem letošního Roku průmyslu a technického vzdělávání překročil celkový počet besed číslo 5000. Doposud se jich zúčastnilo 196 300 chlapců a děvčat ve věku od 14 do 19 let. V roce 2013 byl projekt ohodnocen Mezinárodní atomovou agenturou MAAE jako příklad dobré praxe v oblasti osvěty a vzdělávání a doporučen k následování všem členským zemím. Ing. Václav Havlíček je nejaktivnějším členem týmu odborných lektorů.

Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..