Do třídenního cvičení likvidace fiktivní havárie v Jaderné elektrárně Temelín se zapojilo více než 1 000 lidí. Mimo jiné se akce zúčastnili zaměstnanci elektrárny a složky integrovaného záchranného systému. Díky cvičení bylo například zjištěno, že je třeba, aby byl havarijní štáb v podobných situacích aktivován mnohem dříve. Tyto informace sdělil ČTK dnes po skončení cvičení mluvčí elektrárny Marek Sviták.

1200x900
Zasedání havarijního štábu JE Temelín při cvičení (zdroj: pozary.cz)

Ředitelka Bezpečnosti elektráren ČEZ Iva Kubáňová uvedla: „Každé cvičení je pro nás velmi přínosné. Jeho smyslem je prověřit, že nastavený systém je funkční. I z tohoto cvičení pro nás vyplynou podněty pro posílení havarijní připravenosti. I když nás detailní vyhodnocení ještě čeká, tak už nyní počítáme s novými opatřeními.“

Nácvik fiktivní havárie byl zahájen v úterý, kdy proběhla simulace požáru JE Temelín. Jednalo se o šesté z deseti cvičení, které se v letošním roce koná v objektu elektrárny. Co se týká rozsahu, počet zapojených lidí byl při této akci největší.

Jaderná elektrárna Temelín je elektrárnou s největším instalovaným výkonem v ČR. Svojí produkcí pokrývá domácí spotřebu z 20 %. Od začátku letošního roku vyrobila elektrárna 8,95 miliardy kWh elektrické energie. V úterý v brzkých hodinách skončila odstávka druhého výrobního bloku. Ten byl po dobu jedenácti dní mimo provoz kvůli úpravě břitů olejového těsnění ložiskových stojanů turbogenerátoru, které se nachází v nejaderné části elektrárny.

Zdroj: ČTK

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..