Společnost Areva Med, dceřiná společnost francouzské společnosti Areva se zaměřením na vývoj léčby rakoviny, zahájila výstavbu svého druhého zařízení na výrobu olova 212.

Areva Med new US lead-212 facility - 460
Vizualizace zařízení na produkci olova 2012 (zdroj: World Nuclear News)

Zařízení Plano, známé jako DDPU (Domestic Distribution and Purification Unit) zřízené státem Texas, se stane ředitelstvím společnosti Areva Med ve Spojených státech amerických. Součástí zařízení budou také laboratoře a kanceláře její dceřiné společnosti Macrocyclics, která navrhuje a vyrábí chelatační činidla a chemikálie pro nukleární medicínu.

Společnost Areva Med začala provozovat své zařízení na výrobu vysoce čistého olova 212 ve Francii v roce 2013. Toto druhé zařízení bude vyrábět olovo 212 v USA. Počítá se s tím, že výroba bude zahájena do poloviny roku 2016. Tyto informace uvedla společnost ve svém prohlášení ze dne 10. září. Díky modulární konstrukci bude moci zařízení DDPU zvýšit výrobní kapacity v průběhu času a tím vyhovět poptávkám po olovu 212 v následujících vývojových fázích, dodala společnost.

Patrick Bourdet, generální ředitel společnosti Areva Med, uvedl: „Po dokončení naší první fáze klinických studií můžeme nyní soustředit všechny naše odborné znalosti z této oblasti do jednoho centra. Toto druhé zařízení na výrobu olova 212 nám umožní rozšířit naši produktovou řadu pro vývoj a naši průmyslovou stopu v USA.“

Využití olova 212 v rámci vědecké komunity a farmaceutického průmyslu se stává stále běžnější, sdělila společnost Areva Med. Dodala, že se olovo 212 používá především v cílené alfa terapii – jedná se o „slibný inovativní přístup v onkologii k zacílení a zničení rakovinných buněk, u kterého je zároveň omezen dopad na okolní zdravé buňky“.

Společnost Areva v únoru 2014 oznámila výběr města Caen v severozápadní Francii jako místa pro své plánované zařízení průmyslového měřítka na výrobu olova 212. Z toho vyplývá, že společnost Areva Med plánuje postavit závod k „poskytnutí průmyslové výrobní kapacity“, který doplní zařízení Maurice Tubiana v městě Bessines v západní Francii. Zařízení Maurice Tubiana bylo slavnostně otevřeno v listopadu 2013 a poskytuje dostatečné množství vysoce čistého olova 212 pro klinický vývoj. Izotop olova zařízení získává z thoria 232.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..