Největší italská energetická společnost Enel předpokládá, že do konce letošního roku bude uskutečněn prodej přibližně poloviny jejího podílu o velikosti 66 % ve společnosti Slovenské elektrárne (SE). Tento podíl podle plánu odkoupí česká skupina Energetický a průmyslový holding (EPH). Tuto informaci sdělil dne 4. září generální ředitel společnosti Enel Francesco Starace, který tak potvrdil předchozí zprávy.

 

EPH_logo_2radky
Logo společnost EPH (zdroj: www.epholding.cz)

Koncem srpna společnost Enel zahájila se skupinou EPH exkluzivní jednání o prodeji podílu. Závazná dohoda by mohla být podepsána v následujících týdnech.

Ředitel Starace novinářům oznámil: „Jednáme o detailech prodeje, který se uskuteční ve dvou fázích: očekáváme, že dokončíme první fázi do konce roku 2015.“ Dále dodal: „Podíl, který prodáme v první fázi, je 30 až 33 procent, řekněme zhruba 30 procent.“ Rovněž potvrdil, že zbývající podíl společnost Enel prodá hned po dokončení dvou nových reaktorů v jaderné elektrárně Mochovce.

Italská firma má v plánu prodej majetku za zhruba pět miliard eur (135,2 miliardy Kč), prodej podílu ve společnosti Slovenské elektrárne je jeho součástí. Již v květnu ředitel Starace podle agentury Reuters uvedl, že hodnota tohoto podílu je 750 milionů euro.

Zdroj: ČTK

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..