Společnost Emirates Nuclear Energy Corporation (Enec) oznámila, že na staveništi jaderné elektrárny Barakah byla dokončena instalace všech parogenerátorů do kontejnmentu druhého bloku.

Barakah 2a SGs (Enec) 460
Usazování parogenerátoru (zdroj: World Nuclear News)

Parogenerátory z nerezové oceli, jejichž délku společnost Enec přirovnává k délce tenisového kurtu, byly vyrobeny v Jižní Koreji společností Doosan Heavy Industries. Jejich výroba zabrala celkem čtyři roky. Parogenerátory jsou zařízení, která slouží k přenosu tepelné energie vznikající v aktivní zóně reaktoru do sekundárního okruhu. Voda, která do nich v sekundárním okruhu vstupuje, se vypaří a vzniklá pára následně pohání turbínu. Parogenerátory obsahují trubičky vyrobené z nikl-chrom-železné slitiny, která je pevná a odolná vůči korozi i za vysokých teplot a tlaků.

Během následujících šesti měsíců se bude pracovat na připojení potrubí, které parogenerátory propojí s tlakovou nádobou reaktoru, turbínami a kondenzátory.

V jaderné elektrárně Barakah se nyní staví čtyři bloky s tlakovodními reaktory APR-1400 jihokorejské konstrukce. Hlavním dodavatelem výstavby je konsorcium vedené jihokorejskou společností Korea Electric Power Corporation (Kepco). První blok je v současné době hotový asi ze 75 %, přičemž podle plánů má do provozu vstoupit v roce 2017. Zprovozňování ostatních bloků jaderné elektrárny Barakah pak má následovat v ročních intervalech. Výstavba čtvrtého bloku oficiálně začala na počátku září. Společnost Enec popisuje výstavbu JE Barakah jako největší projekt se současnou výstavbou identických jaderných bloků na světě.

Generální ředitel společnosti Enec Mohammed Al Hammadi uvedl, že instalace parogenerátorů je důležitým milníkem výstavby druhého bloku elektrárny, jenž má do provozu podle plánů vstoupit v roce 2018.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..