Výstavba čtvrtého bloku čínské jaderné elektrárny Tchien-wan (pinyin: Tianwan) dosáhla dalšího stavebního milníku v podobě instalace kopule kontejnmentu.

Tianwan 4 dome CNNC 460
Umisťování kopule kontejnmentu na čtvrtém bloku elektrárny (zdroj: World Nuclear News)

Instalace kopule byla dokončena před plánovaným termínem, a to dne 26. září. Tento milník značí konec hlavních stavebních činností na projektu, oznámila čínská státní společnost China National Nuclear Corporation (CNNC). Projekt nyní vstupuje do fáze instalace vnitřního zařízení.

Operace vyzvednutí kopule na místo trvala necelé dvě hodiny. Využito bylo podobného procesu vyzdvihnutí jako na třetím bloku JE Tchien-wan. Inovace zdvihacího procesu mají za následek celkové úspory času o téměř dva měsíce v porovnání s podobnými fázemi výstavby na prvních dvou blocích JE Tchien-wan, dodala společnost CNNC.

Čtvrtý blok jaderné elektrárny Tchien-wan je druhým ze dvou bloků s reaktorem typu VVER-1000 podle projektu AES-91, který navrhla společnost Gidropress, dceřiná společnost ruské státní jaderné korporace Rosatom, jenž se v elektrárně staví. V prvních dvou blocích jaderné elektrárny Tchien-wan pracují podobné bloky již od roku 2007. Společnost AtomStroyExport, další dceřiná společnost Rosatomu, je hlavním dodavatelem jaderného ostrova. Stavební práce na třetím bloku začaly v prosinci roku 2012, na čtvrtém bloku pak následně v září roku 2014. Očekávané zahájení provozu bloků je plánováno v letech 2016 a 2017.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..