Světová nezisková asociace Women in Nuclear (WiN) naklonila svoji podporu kampani, která se snaží o uznání jaderné energetiky jako možnosti výroby elektřiny s nízkými emisemi uhlíku v rámci boje proti změně klimatu.

Women_in_Nuclear_conf_August 2015_(IAEA-Dean_Calma)_460x285
Zástupkyně organizace WiN na konferenci ve Vídni (zdroj: World Nuclear News)

Na celosvětové výroční konferenci organizace ve Vídni, která se konala minulý týden, prezidentka asociace WiN Se-Moon Park a viceprezidentka Dominique Moillot sdělily, že podepsaly prohlášení, podle kterého by každá země měla mít přístup k co nejširšímu portfoliu nízkouhlíkových technologií – včetně jaderné energetiky – aby došlo ke snížení emisí a zároveň bylo dosaženo cílů v oblasti energetiky.

Asociace WiN požádala, aby Výbor Rámcové úmluvy OSN o změně klimatu (UNFCCC) ve svých protokolech „uznal jadernou energetiku jako nízkouhlíkový zdroj elektrické energie“ a zahrnul ji do svých mechanismů financování v oblasti klimatu „jako je tomu u všech ostatních nízkouhlíkových zdrojů energie“. Organizace slíbila upozornit na tyto skutečnosti během konference, která se bude konat v prosinci letošního roku v Paříži.

Tím, že asociace WiN jménem svých 25 000 členů slíbila podporu hnutí Nuclear for Climate, se připojila ke sdružení European Nuclear Society Young Generation Network a k dalším 39 dalším sdružení vědců, inženýrů a profesionálů v oblasti jaderné energetiky, včetně francouzského společenství French Nuclear Energy Society, které kampaň vede. Globální členství asociace WiN znamená, že jednotliví experti v jaderné energetice z více než 102 zemí nyní podporují hnutí Nuclear for Climate.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..