Pátek, 30 října
Shadow

Areva vyhrála kontrakt na provádění odstávkových činností na třech německých jaderných elektrárnách

Francouzská společnost Areva vyhrála kontrakt na provádění odstávkových prací na třech německých jaderných elektrárnách po dobu několika následujících let.

kki-isar-atw2009
JE Isar (zdroj: www.kernenergie.de)

Kontrakt se vztahuje na údržbu, provozní kontroly komponent primárního okruhu, činnosti spojené s otevíráním a zavíráním víka tlakové nádoby reaktoru a na činnosti spojené s výměnou jaderného paliva. Smlouva se týká konkrétně druhého bloku jaderné elektrárny Isar o výkonu 1410 MWe, jaderné elektrárny Brokdorf o výkonu 1410 MWe a jaderné elektrárny Grohnde o výkonu 1360 MWe.

Všechny tři bloky obsahují tlakovodní reaktory a jsou provozovány společností E.ON.

Společnost Areva uvedla, že smlouva posiluje její pozici jako klíčového partnera pro německé jaderné společnosti. Loni v létě podepsala tato francouzská společnost dlouhodobý kontrakt se společností RWE na inspekční aktivity na jaderné elektrárně Emsland. Tyto aktivity zahrnují nedestruktivní zkoušky parogenerátorů, tlakové nádoby reaktoru a dalších důležitých komponent primárního okruhu. Inspekční aktivity jsou prováděny v rámci pravidelných bezpečnostních posouzení regulačního úřadu.

Firma Areva je rovněž aktivní v oblasti vyřazovacích prací. Nedávno dokončila dekontaminaci tlakové nádoby reaktoru a jejích vnitřních částí na prvním bloku jaderné elektrárny Isar. Na vyřazeném bloku tím snížila úroveň radioaktivity o více než 95 %.

Zdroj: Nuclear Engineering International

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..