Francouzská společnost Areva vyhrála kontrakt na provádění odstávkových prací na třech německých jaderných elektrárnách po dobu několika následujících let.

kki-isar-atw2009
JE Isar (zdroj: www.kernenergie.de)

Kontrakt se vztahuje na údržbu, provozní kontroly komponent primárního okruhu, činnosti spojené s otevíráním a zavíráním víka tlakové nádoby reaktoru a na činnosti spojené s výměnou jaderného paliva. Smlouva se týká konkrétně druhého bloku jaderné elektrárny Isar o výkonu 1410 MWe, jaderné elektrárny Brokdorf o výkonu 1410 MWe a jaderné elektrárny Grohnde o výkonu 1360 MWe.

Všechny tři bloky obsahují tlakovodní reaktory a jsou provozovány společností E.ON.

Společnost Areva uvedla, že smlouva posiluje její pozici jako klíčového partnera pro německé jaderné společnosti. Loni v létě podepsala tato francouzská společnost dlouhodobý kontrakt se společností RWE na inspekční aktivity na jaderné elektrárně Emsland. Tyto aktivity zahrnují nedestruktivní zkoušky parogenerátorů, tlakové nádoby reaktoru a dalších důležitých komponent primárního okruhu. Inspekční aktivity jsou prováděny v rámci pravidelných bezpečnostních posouzení regulačního úřadu.

Firma Areva je rovněž aktivní v oblasti vyřazovacích prací. Nedávno dokončila dekontaminaci tlakové nádoby reaktoru a jejích vnitřních částí na prvním bloku jaderné elektrárny Isar. Na vyřazeném bloku tím snížila úroveň radioaktivity o více než 95 %.

Zdroj: Nuclear Engineering International

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..