První ocelový modul obložení pro kontejnmentovou budovu pátého bloku jaderné elektrárny Fu-čching (pinyin: Fuqinq) byl instalován, oznámil stavitel elektrárny – společnost China Nuclear Engineering Corporation (CNEC). Jedná se o první čínský blok stavěný podle návrhu Hualong One. Společnost uvedla, že tento milník znamená novou etapu v stavebních prací na bloku.

Fuqing 5 first containment module - 460 (CNNC)
Usazování ocelového prstence kontejnmentu (zdroj: World Nuclear News)

Společnost CNEC sdělila, že instalační proces prefabrikovaného ocelového prstence s průměrem asi 46 metrů, výškou přes 7 metrů a tloušťkou pouhých 6 milimetrů proběhl 6. srpna. Celá operace zabrala asi dvě a tří čtvrtě hodiny. K vyzvednutí komponenty do výšky 29 metrů nad zem a k jejímu umístění na základovou desku bloku byl použit jeřáb o nosnosti 2000 tun.

Společnost CNEC dále uvedla, že montáž prstence značí oficiální zahájení výstavby vnitřní konstrukce hlavního kontejnementu elektrárny.

První beton pro pátý blok jaderné elektrárny Fu-čching byl odlit dne 7. května letošního roku, čímž byla oficiálně zahájena výstavba bloku, který je prvním ze dvou plánovaných bloků podle designu Hualong One v jaderné elektrárně Fu-čching v čínské provincii Fu-ťien (pinyin: Fujian).

V listopadu roku 2014 vlastník elektrárny – společnost China National Nuclear Corporation – oznámil, že pro pátý a šestý blok jaderné elektrárny Fu-čching bude použit Čínou navržený reaktorový design Hualong One, který bude tímto poprvé nasazen do praxe. Společnost původně pro tyto bloky očekávala použití návrhu ACP1000, ale plány byly revidovány v souladu s reorganizací čínského jaderného průmyslu. Konečné schválení výstavby pátého a šestého bloku jaderné elektrárny Fu-čching udělila čínská Státní rada v polovině dubna.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..