Tlakové testy kontejnmentu třetího bloku jaderné elektrárny Fu-čching (pinyin: Fuqinq) v čínské provincii Fu-ťien (pinyin: Fujian) byly úspěšně dokončeny.

Fuqing 3 containment tests - 460 (CNNC)
Pracovníci provádějící testy na kontejnmentu (zdroj: World Nuclear News)

Série testů měla demonstrovat, že budova kontejnmentu, ve které je umístěn primární okruh s reaktorem, je odolná vůči tlaku a dobře utěsněná. Testy byly úspěšně dokončeny dne 6. srpna, oznámila společnost China National Nuclear Corporation (CNNC).

Analýza pevnostních zkoušek ukázala, že změny v parametrech konstrukce kontejnmentu jsou, stejně jako míra těsnosti, v rámci přijatelných hodnot, uvedla společnost CNNC.

Společnost prohlásila, že „tyto testy jsou prvními rozsáhlými komplexními zkouškami, které byly provedeny na jaderném ostrově třetího bloku. Úspěch těchto testů ověřuje integritu a spolehlivost bezpečnostní bariéry a zaručuje bezpečný provoz třetího bloku.“

Jaderná elektrárna Fu-čching bude po dokončení obsahovat šest Čínou navržených tlakovodních reaktorů. První čtyři bloky jsou typu CPR-1000 s výkonem 1087 MWe. První blok byl uveden do provozu v červenci 2014, k rozvodné síti byl připojen o měsíc později a komerční provoz na něm byl zahájen v listopadu téhož roku. Druhý blok dosáhl první kritičnost minulý měsíc a očekává se, že do komerčního provozu bude uveden později v tomto roce. Základy pro bloky 3 a 4 byly položeny v roce 2009. Blok 3 by měl být v provozu již koncem roku 2015, čtvrtý blok má naplánovaný start na rok 2017.

Čínská státní rada dala konečný souhlas k výstavbě dalších dvou bloků elektrárny v polovině dubna letošního roku. První beton pro pátý blok byl odlit v květnu. Tento blok bude demonstračním blokem reaktoru typu Hualong One navrženého v Číně.

Zdroj: World Nuclear News

 

 

 

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..