Indická společnost L&T Heavy Engineering úspěšně doručila první parogenerátor domácí produkce pro třetí blok jaderné elektrárny Kakrapar nacházející se v Gujaratu. V bloku bude pracovat těžkovodní reaktor o výkonu 700 MWe.

LARSEN-TOUBRO
Logo společnosti L&T (zdroj: arabianprinter.com)

První parogenerátor o váze 215 tun dorazil na staveniště bloku v půlce června. Odeslání druhého parogenerátoru je naplánováno na červenec.

„Dokončení prvního parogenerátoru pro 700MWe těžkovodní reaktor je významným milníkem indického jaderného průmyslu,“ řekl Madhukar Vinayak Kotwal, prezident společnosti Heavy Engineering Corporation a člen představenstva Larsen & Toubro (L&T).

Parogenerátory spadají pod zařízení první bezpečnostní třídy. Tyto komponenty umožňují přechod tepla z těžké vody primárního okruhu do vody sekundárního okruhu, která se tím přemění v páru. Ta následně roztáčí turbíny, které za pomocí generátorů vyrábějí elektřinu.

Parogenerátory společně vytvořily společnosti L&T a Nuclear Power Corporation of India Limited (NPCIL), která je provozovatelem indických jaderných elektráren. Společnost L&T vypracovala trojrozměrnou několikafázovou termo-hydraulickou analýzu a bezpečnostní analýzu, zatímco státní společnost Nuclear Fuel Complex v Hudrabadu vyrobila pro parogenerátory U-trubky ze slitiny niklu, železa a chromu.

Společnost L&T Special Steel and Heavy Forgings je společný podnik firem L&T a NPCIL, který vyrábí parogenerátory a další těžké výkovky ve svém závodu v Haziře.

Zdroj: Nuclear Engineering International

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..