Tržní rada Ruska schválila odložení dohod na dodávky elektrické energie z nových jaderných reaktorů v souladu s novými termíny jejich uvedení do provozu. Během návštěvy staveniště jaderné elektrárny Leningrad II generální ředitel Rosatomu Sergej Kirienko uvedl, že tímto se posouvá začátek platnosti smlouvy na dodávky elektřiny z prvního bloku této elektrárny na 1. leden roku 2018.

14-07
Výstavba jaderné elektrárny Leningrad II (zdroj: www.titan2.ru)

„Tento termín už nesmí být změněn, což znamená, že uvedení prvního bloku jaderné elektrárny Lenigrad II do provozu musí proběhnout během roku 2017, aby se zvládly provést veškeré nutné testy na různých výkonových úrovních a aby se stihla připravit veškerá dokumentace, která je potřeba k uvedení bloku do komerčního provozu,“ řekl Kirienko podle tiskového prohlášení provozovatele elektrárny Rosenergoatomu před pracovníky na staveništi elektrárny.

Kirienko dodal, že vedoucí projektu musí v harmonogramu výstavby počítat i s časem, který zabere řešení nepředpokládaných problémů.

Tržní rada Ruska oznámila, že 27. července schválila revidované termíny pro začátek platnosti kontraktů na dodávky elektrické energie z nových jaderných bloků. Tržní rada je neziskové obchodní společenství velkoobchodních účastníků trhů s elektrickou energií. Řízena je dozorčí radou, která se skládá ze zástupců účastníků trhu, ruské vlády a dalších subjektů infrastruktury.

Podle prohlášení Tržní rady bylo uvedení čtvrtého bloku Bělojarské jaderné elektrárny do provozu přesunuto na 31. května 2016 a začátek platnosti kontraktu na dodávky elektřiny z tohoto bloku se přesunul na 1. leden 2017.

Termín uvedení prvního bloku jaderné elektrárny Novovoroněž II do provozu byl přesunut na 15. červen 2016 a začátek platnosti kontraktu na dodávky elektřiny z tohoto bloku byl přesunut rovněž na 1. leden 2017. Druhý blok elektrárny má být podle nynějších plánů zprovozněn 20. října 2018 a kontrakt na dodávky elektřiny z něj má vstoupit v platnost 1. ledna 2019.

První a druhý blok jaderné elektrárny Lenigrad II má do provozu vstoupit 30. června 2017, respektive 30. listopadu 2019. Smlouvy na dodávky elektřiny z těchto bloků mají vstoupit v platnost 1. ledna 2018 pro první blok a 1. února 2020 pro blok druhý, oznámil Kirienko.

Ruské ministerstvo hospodářského rozvoje schválilo odložení uvedení nových jaderných bloků do provozu v květnu letošního roku.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..