Na začátku července AREVA slavnostně spustila rozšířený provoz v zařízení CEDOS v Sully-Sur-Loire (départment Loiret) za přítomnosti významných představitelů místní samosprávy. Toto zařízení se zabývá údržbou a dekontaminací zařízení používaného na jaderných elektrárnách.

CEDOS
Bílá 19 metrů vysoká budova rozšiřuje původní zařízení CEDOS. (Zdroj: CFDT AREVA NP)

Rozšíření předcházelo 18 měsíců práce a investice v hodnotě více než 15 milionů eur. Celkově se zapojilo téměř 30 firem z  regionu a bylo odpracováno 40 000 hodin. Hlavním cílem projektu bylo navýšit kapacitu zařízení, které se zabývá údržbou a dekontaminací vybavení používaného při provozu ve francouzských jaderných zařízeních v očekávání rozsáhlého modernizačního programu pro francouzské reaktory o výkonu 1300 MW.

CEDOS zajišťuje údržbu a skladovací prostory, služby potřebné pro kvalifikaci přístrojů a zařízení a také školení zaměstnanců. V areálu o rozloze přes 8 700 m2 se mimo jiné nachází 6 500 m2 skladových prostor, 800 m2 určených pro údržbu, až 25tunové jeřáby a také bazén o rozměrech 6x7x6 m. V celoevropském měřítku se spolu se  závody AREVY Chalon-sur-Saône (départment Saône-et-Loire) a Maubeuge (départment Nord) jedná o naprosto unikátní zařízení.

„Nové rozšíření pomůže skupině lépe vyhovět potřebám zákazníků, především pak EDF, které ve svém zařízení v Paluel začalo pracovat na rozsáhlém údržbovém programu francouzských elektráren. Rozšíření a modernizace zařízení navíc pomohou AREVĚ, globálnímu lídrovi v odvětví, podpořit udržitelnost poskytovaných služeb v dlouhodobém měřítku,“ vysvětlil Nicolas Maes, výkonný viceprezident divize Installed Base AREVA spravující zařízení CEDOS.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..