Neznámý pachatel ukradl tajná data, která souvisí s jadernou elektrárnou Pakš v Maďarsku. Data byla v automobilu jednoho z vedoucích pracovníků státní společnosti MVM Paks II Zrt., které patří téměř 100 % elektrárny. O incidentu včera informovala maďarská média.

Laptop a datové nosiče, které obsahovaly tajné materiály, někdo odcizil z auta zaparkovaného v hlavním městě, uvedl deník Blikk. Zařízení údajně obsahovala data týkající se plánů na rozšíření jediné maďarské jaderné elektrárny.

Dokud neskončí policejní vyšetřování, společnost se k případu nechce vyjadřovat. Agentura MTI tvrdí, že firma trvá na tom, že odcizený laptop je chráněn nejmodernější ochranou hardwaru i softwaru.

Mluvčí ministerstva vnitra Attilu Sama prohlásil, že na datových nosičích odcizených z automobilu vedoucího pracovníka elektrárny nebyly žádné tajné informace. Toto sdělení citoval zpravodajský portál nol.hu.

Portál nol.hu dále uvedl skutečnost, že událost vyšetřuje zvláštní oddělení budapešťské policie, což svědčí o tom, že nešlo o běžné vloupání do vozidla. Ukradené datové nosiče pravděpodobně neobsahovaly přísně tajné informace, neboť se na vyšetřování případu nepodílí Národní vyšetřovací úřad.

 

Zdroj: ČTK

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..