Ruská společnost OKBM Afrikantov, spadající pod společnost Atomenergomaš, úspěšně dokončila přejímací zkoušky zavážecího stroje pro druhý blok jaderné elektrárny Leningrad II, která je nyní ve výstavbě.

„Vysoce kvalitní instalační a elektromontážní práce na unikátním zařízení byly provedeny v rekordním čase,“ uvedla společnost Atomenergomaš.

Společnost dále sdělila, že mezi funkce nové technologie patří: kontrola integrální struktury membrán peletek palivových článků; televizuální monitorovací systém, který umožňuje pozorování procesu zavážení paliva v reálném čase a síť kamer, která podává obecný přehled o stroji při operaci v elektrárně.

Řídicí systém umožňuje značné zkrácení doby potřebné pro zavezení a vyjmutí paliva, prohlásila společnost Atomenergomaš. Například zavážení paliva do čtvrtého bloku jaderné elektrárny Kalinin v automatickém režimu zabralo pouze tři a půl dne, což představuje téměř polovinu času, který tato operace obvykle zabere.

Společnost OKBM Afrikantov dodala vybavení pro druhý, třetí a čtvrtý blok jaderné elektrárny Rostov, pro čtvrtý blok JE Kalinin a pro první blok JE Leningrad II. Společnost nyní pracuje na dodávce manipulačního stroje pro první a druhý blok běloruské jaderné elektrárny.

Leningrad II je nová jaderná elektrárna situovaná v sousedství již existující elektrárny Leningrad. V elektrárně již stojí dva bloky typu AES-2006, o výkonu 1200 MWe, přičemž je naplánována stavba ještě dalších dvou bloků stejného typu.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..