Pátek, 30 října
Shadow

Společnost OKBM Afrikantov dokončuje testy zavážecího stroje druhého bloku JE Leningrad II

Ruská společnost OKBM Afrikantov, spadající pod společnost Atomenergomaš, úspěšně dokončila přejímací zkoušky zavážecího stroje pro druhý blok jaderné elektrárny Leningrad II, která je nyní ve výstavbě.

„Vysoce kvalitní instalační a elektromontážní práce na unikátním zařízení byly provedeny v rekordním čase,“ uvedla společnost Atomenergomaš.

Společnost dále sdělila, že mezi funkce nové technologie patří: kontrola integrální struktury membrán peletek palivových článků; televizuální monitorovací systém, který umožňuje pozorování procesu zavážení paliva v reálném čase a síť kamer, která podává obecný přehled o stroji při operaci v elektrárně.

Řídicí systém umožňuje značné zkrácení doby potřebné pro zavezení a vyjmutí paliva, prohlásila společnost Atomenergomaš. Například zavážení paliva do čtvrtého bloku jaderné elektrárny Kalinin v automatickém režimu zabralo pouze tři a půl dne, což představuje téměř polovinu času, který tato operace obvykle zabere.

Společnost OKBM Afrikantov dodala vybavení pro druhý, třetí a čtvrtý blok jaderné elektrárny Rostov, pro čtvrtý blok JE Kalinin a pro první blok JE Leningrad II. Společnost nyní pracuje na dodávce manipulačního stroje pro první a druhý blok běloruské jaderné elektrárny.

Leningrad II je nová jaderná elektrárna situovaná v sousedství již existující elektrárny Leningrad. V elektrárně již stojí dva bloky typu AES-2006, o výkonu 1200 MWe, přičemž je naplánována stavba ještě dalších dvou bloků stejného typu.

Zdroj: World Nuclear News

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..