Státní korporace pro jadernou energii Rosatom a Schneider Electric podepsaly memorandum o porozumění v oblasti řídicích systémů pro jadernou energetiku a průmysl. Během Petrohradského mezinárodního hospodářského fóra se pod memorandum podepsal Sergej Kirijenko, generální ředitel Rosatomu, a Jean-Pascal Tricoire, generální ředitel Schneider Electric.

podpis smlouvy
Ceremonie podepisování memoranda Sergejem Kirijenkem a Jeanem-Pascalem Tricoire. (Zdroj: Rosatom)

„Cílem podepsaného memoranda je zintenzivnit naše dlouholeté partnerství a dále jej rozšířit, abychom dosáhli nové úrovně spolupráce především na trzích třetích zemí,“ uvedl Sergej Kirijenko.

Dokument stanovuje hlavní směry společných aktivit obou firem včetně spolupráce při mezinárodních projektech výstavby jaderných elektráren. Dále definuje technologickou spolupráci při výrobě moderních elektrických zařízení a při pořizování systémů kontroly a řízení, založených na technologiích společnosti Schneider Electric, provozovateli jaderných elektráren.

„Schneider Electric dlouhodobě a úspěšně spolupracuje s Rosatomem. Přenos průmyslových technologií na výrobu zařízení pro jaderné elektrárny, která splňují ruské a mezinárodní bezpečnostní požadavky, je jednou z hlavních oblastí této spolupráce, kterou plánujeme upevnit a dále rozšířit,“ poznamenal Jean-Pascal Tricoire.

Důležitou roli v lokalizaci produktů společnosti Schneider Electric pro jaderné elektrárny bude hrát podnik Uralskij elektromechaničeskij závod (UEMZ), který v současnosti drží licenci od společnosti Schneider Electric na výrobu spínacích jednotek pro vysoké napětí.

 

 

Společnost Schneider Electric se specializuje na produkty pro přenos a rozvod elektrické energie a automatizaci a řízení. Má zastoupení ve více než 100 zemích. Své výrobky poskytuje pro různé oblasti průmyslu od energetiky přes průmyslové procesy až po datová centra.

V Ruské federaci má Schneider Electric pobočky v 35 městech. Patří mezi ně 7 výrobních závodů, 3 logistická centra a vlastní vývojová střediska. V minulých pěti letech investovala tato společnost přibližně miliardu dolarů do ruských průmyslových podniků.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..